loading

Bir Cennet Rüyası Endonezya & Bali Adası

| Kesin Kalkış
Plus Turlar

Bir Cennet Rüyası Endonezya & Bali Adası

Son 10 Kişi
EURO 2.599,00
EURO 2.239,00 / Kişi Başı
12 Gece 13 Gün
Uçaklı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.GÜN (18/19.01.2020) İSTANBUL – DOHA - JAKARTA
Evinizden sizi alacak araç ile havalimanına transfer. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 18:00’de rehberiniz ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR242 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:15’de Doha’ya hareket. Yerel saat ile 00:20’de Doha’ya varışımızın ardından uçak değiştiriyor ve yine Qatar Hava Yolları’nın QR956 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:00’da Jakarta’ya hareket. Gece uçak yolculuğu. Öğlen yerel saat ile 14:45’te Jakarta’ya varıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Jakarta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Küçük Endonezya Parkı , Ulusal Müze , Sunda Kelapa Limanı , Wayang Müzesi , Ulusal Anıt , Fatahillah Meydanı ve eski kent bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (20.01.2020) JAKARTA –BANDUNG – TANGKUBAN PERAHU
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Bandung’a doğru yola çıkıyoruz.Şehre varışımızı takiben şehir merkezine 20 km mesafede bulunan Perahu Volkanı’nı ziyaret edeceğiz. Perahu Volkanı Halen kükürt çıkışı devam eden bir volkandır.Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Bandung aynı zamanda büyük alış veriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının bulunduğu bir bölgedir. Alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (21.01.2020) BANGDUNG – BATURADEN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baturaden’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Naga Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Burada Sudan’lı yerlilerin geleneksel yaşam tarzlarını görme imkanına sahip olacağız. Sonrasında Baturaden’e varıyor ve buradaki otelmize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (22.01.2020) BATURADEN – YOGYAKARTA
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Yogyakarta’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Dieng Yaylası’nda mola veriyor ve buradaki Antik Hindu Tapınaklarını görüyoruz. Sonrasında ise Borubudur Tapınak’larını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Yogyakarta’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (23.01.2020) YOGYAKARTA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Prambanan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Prambanan Tapınağı Endonezya’da yer alan en büyük Hindu Tapınağı olma özelliğine sahiptir. Buradaki gezimizin ardından Kraton bölgesini göreceğiz. Öğle Yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Son olarak Gümüş sektörünün merkezi Kotagede bölgesinde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası konaklama otelimizde.

6.GÜN (24.01.2020) YOGYAKARTA – SURABAYA – TOSARİ BROMO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile saat 09:00’da Surabaya’ya uçuş ve 10:10’da varışımızı takiben Tosari Bromo bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Bromo’daki otelimize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN (25.01.2020 ) TOSARİ BROMO (JİP İLE YANARDAĞ TURU ) – KALİBARU
Sabah çok erken saatlerde , 04:00 sularında Penanjakan Dağı’nın seyir noktasından gün doğumunu seyredebileceğimiz Bromo Dağı turu için jiplerle ve katırlarla bölgeye çıkacağız. Zirve bölgesine ulaşıp , bölge hakkında bilgi alıyoruz.( Hava soğuk olacaktır! Sıkı giyinmek gerekir ) Dünyanın sayılı manzaralarından birini gözler önüne seren Bromo’daki fotoğraf molamızın ardından kahvaltı için otelimize geliyoruz. Kahvaltı sonrası Kalibaru köyüne devam edeceğiz. Burası tropikal bitki ve baharat bulabileceğimiz bir Doğu Java Köyüdür. Tipik köy biberleri , kahve , kakao , hardal ve benzeri ürünlerde yetişir. Gezilerimiz sonrası Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (26.01.2020 ) KALİBARU – BALİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından uzun bir yolculuk bizi bekliyor olacak. Yaklaşık 6,5 saat sürecek yolculuğumuzun ilk etabında feribot ile Bali adasına geçeceğiz. Feribottan indiğimiz yerden sonra yol üzerinde Bali’nin simgelerinden biri olan Tanah Lot Tapınağını göreceğiz. Bali’deki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot , denizin ortasında kayaların üzerinde kuruludur. Yorucu yolculuğumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

9.GÜN (27.01.2020 ) BALİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bali’nin önemli cazibe noktalarından Kutsal Su Tapınağı , dünyaca ünlü prinç terasları , Ubud’daki Maymun Ormanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Daha sonra Bali’ye özgü tropik meyvelerin , baharatların ve özellikle ilginizi çekecek olan Luwak kahvesinin yetiştirildiği bahçeleri ziyaret edeceğiz. Burada farklı yerel tatları barındıran çay ve kahvelerden tatma imkanına sahip olacaksınız. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alcağız. Geziler sonrası konaklama otelimizde.

10.GÜN (28.01.2020 ) BALİ
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün kişisel aktiviteler ve denize girmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

11.GÜN (29/30.01.2020 ) BALİ – DOHA – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Akşam havalimanına transfer ve Qatar Hava Yolları’nın QR961 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:30’da Doha’ya hareket. 05:30’da Doha’ya varış ve uçak değiştirmenin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR243 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da İstanbul’a hareket. 12:00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar