loading

Karayip İncileri Kosta Rika & Nikaragua & Panama

| Kesin Kalkış
Plus Turlar

Karayip İncileri Kosta Rika & Nikaragua & Panama

Son 10 Kişi
EURO 3.449,00
EURO 2.999,00 / Kişi Başı
11 Gece 12 Gün
Uçaklı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.GÜN (19.02.2020) İSTANBUL – PARİS – SAN JOSE ( KOSTA RİKA )
Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Hava Limanı Dış Hatlar terminalinde saat 02:30’da rehberiniz ile buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air France Hava Yolları’nın AF1391 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:05’te Paris’e hareket. 06:50’de Paris’e varış ve aktarma ile Air France Hava Yolları’nın AF430 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:40’ta Kosta Rika’nın başkenti San Jose’ye uçuş. Yerel saat ile 18:30’da varış. Bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN (20.02.2020) SAN JOSE ( POAS VOLKANI – BRITT KAHVE TURU )
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosta Rika’nın önemli volkanlarından Poas Volkanı gezisi için hareket ediyoruz. Poas Volkanı gezisi sırasında Botos Lagünü’nü tepeden göreceğiz. Özel aracımızla 2000 metrenin üzerine çıkacak ve ülkenin doğal güzelliklerinin ne kadar çeşitli olduğunu gözlemleyeceğiz. Pan-Amerikan karayolunu kullanarak Alajuela’ya hareket. Yol üzerinde Tarım Anıtı , Juan Santamarina Anıtı , Mango Park ve Kosta Rika’nın en önemli kahve üreticilerinden olan Britt’i ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi açık büfe şeklinde alacağız. Akşamüzeri San Jose’ye geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (21.02.2020) SAN JOSE – TORTUGUERO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz ; Demokrasi Meydanı , Kosta Rika Ulusal Müzesi , Los Yoses , Hispanidad Çeşmesi , Kolomb öncesi Altın Müzesi ve Ulusal Tiyatro göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği sonrasında Kosta Rika’nın Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Tortuguero Milli Parkı’na gidiyoruz. Aracımızı bırakıp tekne ile konaklayacağımız Tortuguero kasabasına geçeceğiz. Tortuguero kasabasına giderken doğal ve yapay kanallar arasında tekne ile keyifli bir gezinti yapacağız. Hem yol üzerinde hem de doğal park içerisinde bulunan tembel hayvan, maymun , dev kertenkele ve su kuşları gibi hayvanları da görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (22.02.2020) TORTUGUERO – ARENAL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından teknemiz ile aracımızı bıraktıımız iskeleye gideceğiz. Bugün artık Atlas Okyanusu kıyılarını bırakıp ülkenin batısına doğru yol alacağız ve Arenal Volkanı Ulusal Parkı’na hareket edeceğiz. Öğleden sonra varışı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında gezi yorgunluğunu üzerimizden atmak için cennetten bir parça olan Tabacon Kaplıcalarını ziyaret ediyor ve buradaki doğal sıcak su havuzlarında rahatlıyoruz. Akşam yemeğimizi açık büfe olarak Tabacon kaplıcalarında alacağız. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (23.02.2020) ARENAL – LIBERIA – PLAYA HERMOSA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Arenal Milli Parkı’nda gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında Arenal Lagünü kıyısı boyunca ilerleyerek Liberia’ya varıyoruz. Kosta Rika’nın en önemli coğrafi bölgelerinden Guanacaste Yarımadası boyunca uçsuz bucaksız sahillerden biri olan Playa Hermosa’da öğleden sonrayı okyanusa girerek geçireceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN (24.02.2020) PLAYA HERMOSA – GRANADA ( NİKARAGUA)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosta Rika – Nikaragua kara sınırına gidiyor ve burada sınır geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra Nikaragua Gölü ve muhteşem Ometepe manzaraları eşliğinde Nikaragua’nın en eski kolonyal kentlerinden biri olan Granada’ya gidiyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alacağız. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama buradaki otelimizde.

7.GÜN (25.02.2020) GRANADA ( NİKARAGUA)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Granada şehir turumuza başlıyoruz. La Merced ve San Francisco Kiliseleri , Katedral , Çikolata Müzesi , eski tren istasyonu ve Casa de los Leones göreceğimiz önemli yerler arasında. Öğle yemeği sonrası göl kıyısına giderek meşhur Granada Gölü üzerinde yer alan yüzlerce küçük adacığın bulunduğu Las Isletas Adaları olarak da adlandırılan yçrede tekne turuna katılacağız. Akşam Masaya Volkanı’nı ziyaret edeceiz. Masaya Volkanı halen yarı aktif olan bir yanardağdır ve buradaki Milli Park Bölgesi koruma altındadır. Masaya Yanardağı kraterine kadar özel aracımız ile çıkacak ve buradab muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Gezimiz sonrası akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8.GÜN (26.02.2020) GRANADA ( NİKARAGUA) – LEON ( NIKARAGUA)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin uzun yıllardır politik ve entelektüel merkezi olan Leon’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben Leon şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Katedral , belki de Orta Amerika’nın en iyi çağdaş sanat müzesi olan Ortiz Gurdian Koleksiyonu , ünlü şair Ruben Dario’nun Müzesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

9.GÜN (27.02.2020) LEON ( NIKARAGUA) – MANAGUA – PANAMA CİTY
Otelde alacağımız kahvaltının ardından hava limanına transfer oluyor ve Copa Hava Yolları’nın CM827 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:31’de Panama City’e uçuyoruz. Yerel saat ile 14:09’da Panama’ya varış ve burada bizi bekleyen aracımız ile Panama City şehir turu için hareket. Katedral Kulesi , Eski Panama Müzesi , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Casco Viejo ( Panama Viejo ) , Ferdinand de Lesseps Anıtı ve yerel Pazar göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama buradaki otelimizde.

10.GÜN (28.02.2020) PANAMA CİTY ( Panama Kanalı ) - PARİS
Otelde alacağımız kahvaltının ardından resmi olarak 1914’te açılan ; ancak suni göl , baraj yapımı ve genişletme inşaatları yüzünden 1940’ların sonuna doğru tamamlanabilen , inşası sırasında 30 bine yakın işçinin can verdiği Panama Kanal bölgesine gideceğiz. Ülkenin doğu ve batı kıyılarının birbirine en yakın olduğu noktada, Chagres Nehri üzerine inşa edilen baraj gölü ve havuzlu sistemler sayesinde gemileri bir okyanustan diğerine taşıyan 80 kilometrelik Panama Kanalı kıyısındaki ziyaretçi merkezinde bu mühendislik harikası hakkında detaylı bilgi alacağız. Sonrasında Soberania Ulusal Parkı ziyareti için hareket ediyoruz. Burada Gatun Gölünde keyifli bir tekne gezisi yapacak ve yaban hayatı gözlemleme imkanına sahip olacağız. Madden Gölü kıyısını takip ederek El Corotu’ya hareket ediyoruz. “Piragua” adı verilen bir tür motorlu kano ile Chagres Nehri üzerinden Embera yerlilerinin yaşadığı EmberaDrua Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Buradaki yerli halkın yaşamına yakından tanıklık etme imkanına sahip olacağız. Öğle yemeğini bu köyde yerel halk ile alacağız. Gezimizin bitiminde havalimanına transfer oluyor ve Air France Hava Yolları’nın AF475 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:20’de Paris’e hareket ediyoruz. Gece uçak yolculuğu.

11.GÜN (29.02/01.03 .2020) PARİS – İSTANBUL
Yerel saat ile 13:20’de Paris’e varış .( Hava yolunun vermiş olduğu bağlantı sebebi ile Paris’te bekleme olacaktır. Geçerli shengen vizesi ve ya yeşil pasaportu olan misafrilerimiz için Paris şehir merkezine ulaşım gidiş-dönüş olarak sağlanacaktır. Uçak saatine kadar Paris şehir merkezinde vakit geçirebilirsiniz). . Akşam Air France Hava Yolları’nın AF1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:40’ta İstanbul’a hareket. 04.10’da ( 01 Mart ) İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer.Turumuzun sonu.

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar