loading

Büyük Göç Zamanında Tanzanya & Zanzibar

| Kesin Kalkış
Plus Turlar

Büyük Göç Zamanında Tanzanya & Zanzibar

Son 10 Kişi
EURO 4.399,00
EURO 3.719,00 / Kişi Başı
9 Gece 10 Gün
Uçaklı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.GÜN (22.05.2020 ) İSTANBUL – KLİMANJARO
Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali PRONTOPLUS kontuarında saat 17:20’da buluşma.. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK567 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:50’de Klimanjaro’ya hareket.(Uçak Zanzibar’da teknik stop yapacaktır ,uçaktan inilmeyecektir) Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN (23.05.2020) KLİMANJARO (Arusha) – MANYARA GÖLÜ MİLLİ PARKI - NGORONGORO
Yerel saat ile 05:10’da Klimanjaro ‘ya varış. Dışarıda alacağımız kahvaltının ardından Tanzanya’nın en küçük milli parkı olan Manyara’ya doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem manzaralar sunan Rift Vadisi ve Manyara Gölü arasında yer alan parkta çok sayıda aslan , fil , zürafa , bufalo , suaygırı gibi hayvan türlerinin yanı sıra binlerce kuş çeşidi bulunmaktadır. Buradaki gezimizin ardından Ngorongoro’da bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

3.GÜN (24.05.2020) NGORONGORA KRATER SAFARİSİ
Sabah erkenden lodge’mizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ngorongoro Krater Gölü çevresinde gerçekleştireceğimiz safarimize başlıyoruz. “İnsan ve Biyosfer Rezervi” ilan edilen bölge , aynı zamanda insan yerleşimine izin veren ve yaban hayatı içinde koruma statüsü sağlayan Ngorongoro Koruma Parkı , dünyada insanların ve vahşi hayvanların bir arada yaşadığı tek yerdir.Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Bu doğa harikası kraterde yapacağımız safarimizin ardından Ngorongoro Ulusal Parkı’nda bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

4.GÜN (25.05.2020)NGORONGORO - OLDUVAİ GORGE – MASAİ BOMA –SERENGETİ NATİONAL PARK
Lodge’mizde alacağımız kahvaltının ardından ,odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan, Dünyanın en eski ve en büyük büyük krateri olan ve isimi “ Büyük Delik “ anlamına gelen Ngorongoro Krater Gölü ve Koruma Alanı’na doğru yola çıkıyoruz. Burada yapacağımız safarinin ardından insanoğlunun beşiği olarak adlandırılan Olduvai Gorge paleoantropoloji bölgesini ziyaret edeceğiz. Erken insan evrimini anlamamız için gerekli olan tüm kalıntılara ev sahipliği yapan gölgeyi geziyor ve yol üzerinde Masailer’in yaşamlarını görebileceğimiz Masai Boma köyünü ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin ardından Serengeti Ulusal Parkı’nda bulunan çadır kampımıza yerleşiyoruz. macera dolu safarimize başlıyoruz.UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Serengeti Milli Parkı , Afrika’nın en önemli ekosistemlerinden biridir . Safarimiz sırasında burada bulunan bir çok canlıyı görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

5.GÜN (26.05.2020) SERENGETİ NATİONAL PARK.
Sabah erken saatte lodge’mizde alacağımız kahvaltı sonrası ,tüm gün sürecek safarimiz için hareket ediyoruz. Bir milyondan fazla Afrika Antilopu, binlerce zebra ve ceylandan oluşan dünyanın en büyük otçul hayvan topluluğu göçü bu mevsimde Serengetinin uçsuz bucaksız ovalarında gerçekleşmekte. Daha yeşil otlaklar bulabilmek ve türlerini devam ettirebilmek için inanılmaz yollar kateden bu sürülerin peşinde yine beslenmek isteyen yırtıcı hayvanları da görebilmek mümkün. Serengeti çok sayıda hayvan türünün yanı sıra büyük kediler olarak adlandırılan aslan , çita ve leopar popülasyonuna da sahip. Öğle yemeğimizi safari sırasında piknik şeklinde alacağız. Safarimizin bitiminde lodge’mize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgemizde.

6.GÜN (27.05.2020 ) SERENGETİ NATİONAL PARK – ZANZİBAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hint Okyanusu’nun muhteşem sahilleri ile ünlü adası Zanzibar’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Stone Town turu için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan 150 yıllık şehrin dar sokaklarını ve burada bulunan Fredy Mercury’nin evini görme imkanına sahip olacağız. Zanzibar’ın merkezinde geçireceğimiz serbest zamanın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN (28.05.2020 ) ZANZİBAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (29.05.2020 ) ZANZİBAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

9.GÜN (30.05.2020 ) ZANZİBAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

10.GÜN (31.05.2020) ZANZİBAR-İSTANBUL
Sabaha karşı havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK567 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:05’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 12:55’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar